Knihovna

adresa: Březová 36

 

V době školních prázdnin knihovna ZAVŘENA!

otevřeno:Po, St, 16:30 - 18:30

 

Na jaře roku 1919 se mládež v naší obci dohodla na založení odboru Národní jednoty s cílem pozvednout kulturní úroveň dosud zaostalé, nepokrokové obce a zřídit knihovnu. 18. května 1919 proběhla ustavující schůze, kde byli zapsáni členové jednoty a zvoleni první funkcionáři.

Aby mohly být zakoupeny knihy, uspořádala Národní jednota dvě taneční zábavy a výtěžek z nich byl věnován na nákup knih. Knihovna je umístěna ve škole a v neděli a o svátcích je dána k dispozici jako čítárna jedna z učeben. Do této doby knihy zájemcům půjčoval ze své soukromé knihovny pan Kotek, člověk v té době velmi vzdělaný a pokrokový. Po jeho smrti rodina věnovala knihy místní knihovně. Tímto byla založena tradice zdejší knihovny. Dnes je knihovna umístěna v budově Obce Březová, v roce 2005 prošla rekonstrukcí a těší se neustálému zájmu čtenářů z řad dětí i dospělých. Za zmínku zde stojí fakt, že je v naší knihovně uložena kniha s datem vydání roku 1891, opatřena razítkem Národní jednoty, která dokládá historii trvání místní knihovny.

Každoročně v posledních 3 letech se zde za spolupráce unie rodičů koná akce s názvem "Noc s Andersenem", jejiž náplní je seznamovat děti s prostředím knihovny a vzbudit u nich zájem o knížky a četbu jakožto zábavnou činnost. Zde jsou umístěny forografie z těchto akcí:

Ročník 2011

Ročník 2013

 

 

 

 

15. 12. Radana

Zítra: Albína

Kalendář kulturních akci v roce 2017

K dispozici je ke stažení kalendář Kulturních a společenských akcí v roce 2017.

Kalendář akcí na rok 2017

Odpady - Kalendář svozů 2017

Odpady Březová 2017

Odkazy

http://www.masvas.cz/

Mateřská škola Březová
http://www.msbrezova.cz

Malovaná mapa Zlínského kraje

http://www.malovanemapy.cz/mapy/zlinsko-luhacovicko.html

http://www.mikroregion-slusovicko.cz/

http://www.czechpoint.cz/web/index.php

Návštěvnost stránek

133090
TOPlist
Obec Březová