Změna velikosti písma

5. 12. Jitka

Zítra: Mikuláš

pocasi

Úterý Skoro jasno 0/-5 °C
Středa Zataženo 3/0 °C
Čtvrtek Oblačno 2/-1 °C
Pátek Oblačno 1/-4 °C

Drobečková navigace

Úvod > O obci > Kabelová televize

Kabelová televize

 

Zde naleznete informace o provozu Kabelové televize:

Aktualizace 22.10.2020 - Nový kmitočtový plán po převodu DVB-T2

Kabelová televize nyní běží již v plně digitálním režimu, pro plnohodnotný příjem je potřeba televize nebo set top box pro příjem DVB-T2 vysílání. Níže naleznete ke stažení aktuální kmitočtový plán, dle kterého můžete naladit všechny vysílací stanice, které jsou k dispozici v síti kabelové televize na Březové.

Kmitočtový plán HPS Březová ke stažení zde:

 

Řešení problémů s příjmem digitálního signálu:

V poslední době se na nás obrací občané s problémy s kvalitou signálu kabelové televize. Po zkušenostech přímo na místě u občanů Vám zde poskytneme několik informací, kterými lze zlepšit kvalitu příjmu:

  • Každá kabelová přípojka je dimenzována na připojení 1-2 televizních příjimačů. V případě, že potřebujete připojit více televizních zařízení je potřeba, aby ihned na vstupu hlavního vedení kabelové televize byl aktivní zesilovač s rozbočovačem a odtud roztažené vedení do jednotlivých televizních příjimačů.
  • V domácnosti je potřeba mít kvalitní kabeláž zároveň s pevnými a nepoškozenými koncovkami. V případě, že je kabel nebo koncovka poškozená může docházet k rušení televizního vysílání a v obrazech se můžou vyskytovat artefakty (rozpad obrazu). Nedoporučujeme používat na rozdělení cest signálu pasivní prvky (tzv. T-rozbočovače).
  • V případě, že splňujete všechny náležitosti a přesto u Vás dochází k výpadkům obrazu, kontaktujte prosím Obecní úřad na uvedených telefonech