Změna velikosti písma

25. 5. Viola

Zítra: Filip

pocasi

Sobota Polojasno až oblačno s dešťovými přeháňkami 20/12 °C
Neděle Polojasno až oblačno s dešťovými přeháňkami 23/13 °C
Pondělí Zataženo 24/13 °C
Úterý Oblačno až zataženo s občasným deštěm 20/15 °C

Drobečková navigace

Úvod > O obci > Aktuality > Městské divadlo Zlín - program květen/červen

Městské divadlo Zlín - program květen/červenDatum konání:
31.5.2024

MDZ_05-2024.png

Nenechte si ujít květnovou premiéru mimořádného projektu MDZ s Filharmonií Bohuslava Martinů - EGBDF dne 11. 5. 2024 ve velkém sále MDZ.
Tento projekt máte možnost zhlédnout pouze ve dvou termínech 11. 5. a 18. 5. 2024 na 19hod. ve Velkém sále MDZ.

Dále chci upozornit na zahájení festivalu Setkání Stretnutie, který zahajujeme 14. 5. 2024 inscenací FILIP/ Divadlo Josefa Palárika v Trnave.

FILIP

Inscenace Filip je plná jeho hudby, vtipu a variací na situace z jeho života, které nám přišli nejzajímavější a pro jeho životní styl signifikantní. Je to kolektivní dílo, kde je všech osm herců Jarom Filipom a zároveň nikdo z nich, protože Jaro Filip byl opravdu jedinečný a nenapodobitelný“.
V inscenaci o jednom z nejikoničtějších hudebníků nebude chybět živá hudba.
Slovenský hudebník, skladatel, humorista, dramaturg, herec a zanícený propagátor Internetu s neobyčejně širokým spektrem osobních aktivit.
Významná byla jeho spolupráce s Dežem Ursínym, společně nahráli album Dežo Ursiny & Provisorium, později i další. Stejně tak plodně spolupracoval s dvojicí komiků Milan Lasica & Július Satinský
Počátkem 90. let 20. století s ním také začal spolupracovat zpěvák, textař, skladatel a showman Richard Müller. Během sedmi let se podepsali pod vícero hitů: Milovanie v daždi, Cigaretka na 2 ťahy, LSD, Daňový únik, Spočítaj ma, 24 hodín denne, Cez okno...