Změna velikosti písma

20. 6. Květa

Zítra: Alois

pocasi

Čtvrtek Oblačno 24/14 °C
Pátek Polojasno až oblačno s dešťovými přeháňkami 29/17 °C
Sobota Polojasno až oblačno s dešťovými přeháňkami 22/18 °C
Neděle Zataženo 22/16 °C

Drobečková navigace

Úvod > O obci > Knihovna

Knihovna

Adresa: Březová 36, 763 15 Slušovice

Otevřeno: Po a St, 16:30 - 18:30

www.brezova.knihovna.cz

Na jaře roku 1919 se mládež v naší obci dohodla na založení odboru Národní jednoty s cílem pozvednout kulturní úroveň dosud zaostalé, nepokrokové obce a zřídit knihovnu. 18. května 1919 proběhla ustavující schůze, kde byli zapsáni členové jednoty a zvoleni první funkcionáři.

knihovnaAby mohly být zakoupeny knihy, uspořádala Národní jednota dvě taneční zábavy a výtěžek z nich byl věnován na nákup knih. Knihovna je umístěna ve škole a v neděli a o svátcích je dána k dispozici jako čítárna jedna z učeben. Do této doby knihy zájemcům půjčoval ze své soukromé knihovny pan Kotek, člověk v té době velmi vzdělaný a pokrokový. Po jeho smrti rodina věnovala knihy místní knihovně. Tímto byla založena tradice zdejší knihovny. Dnes je knihovna umístěna v budově Obce Březová, v roce 2005 prošla rekonstrukcí a těší se neustálému zájmu čtenářů z řad dětí i dospělých. Za zmínku zde stojí fakt, že je v naší knihovně uložena kniha s datem vydání roku 1891, opatřena razítkem Národní jednoty, která dokládá historii trvání místní knihovny.

Každoročně  se zde nyní za spolupráce s SDH Březová koná akce s názvem "Noc s Andersenem", jejichž náplní je seznamovat děti s prostředím knihovny a vzbudit u nich zájem o knížky a četbu jakožto zábavnou činnost. Ve fotogalerii můžete nahlédnout na snímky z těchto akcí.

Publicita Knihovna Březová.png