Změna velikosti písma

31. 10. Štěpánka

Zítra: Felix

vyhledávání

pocasi

Sobota Zataženo 14/11 °C
Neděle Oblačno až zataženo s občasným deštěm 11/9 °C
Pondělí Oblačno až zataženo s občasným deštěm 16/12 °C
Úterý Zataženo 14/9 °C

Drobečková navigace

Úvod > O obci > Spolky v obci > TJ Sokol Březová

TJ Sokol Březová

 Začátky fotbalu na Březové


Snahy o založení fotbalového mužstva, lépe řečeno o legalizaci fotbalu na Březové , se datují ještě do předválečných let. Již tehdy skupina mladých nadšenců zkoušela hrát fotbal na loukách kolem Březové. Ale tato snaha narážela na nepochopení dospělých lidí a hospodářů v dědině. Až ve válečných letech 1941 a 1942 jsou první snahy založit fotbalovou jedenáctku, která byla sestavena, jak z místních hráčů, tak z absolventů Baťových závodů ve Zlíně. Je zřejmé, že toto mužstvo nějakým způsobem fugovalo, protože se zachoval pohár z roku 1942, z turnaje ve Vlčkové. Ucelenější přehled o fotbalovém mužstvu a jeho funkcionářích je ovšem až z roku 1944, z něhož se pohar1942.jpgzachovalo tablo SK Březová. Od tohoto roku taky datujeme oficiální založení fotbalového oddílu. Hrávaly se převážně turnaje a zápasy se sousedními oddíly. K zápasům chodili hráči většinou pěšky nebo jezdili na kole.

Zde je třeba vzpomenout neúnavnou práci funkcionářů Jaroslava Ševců, Inocence Trunkáta , Bohumíra Gillara, Stanislava Hrazdíry a Ignáce Trunkáta , kteří se snažili neustále obnovovat činnost oddílu. Oficiální zápasy se hrávaly ve Slušovicích, jelikož na Březové odpovídající hřiště nebylo. Trénovalo se na hřišti pod Nevařilovým, ( staré hřiště ) kde se hrávaly i přátelské zápasy, ale taky na Podolině nebo na loukách, při pasení dobytka.

V roce 1950 byla založena Tělovýchovná jednota Sokol Březová, do které bylo zařazeno i fotbalové mužstvo. Dále zde bylo družstvo stolního tenisu, šachový oddíl Pohár z Včkové, rok 1942 a oddíl základní tělesné výchovy. ( viz. zápis v 1. dílu kroniky TJ Sokol Březová ).

Z 50. Let jsou zachovány pouze neúplné informace o činnosti fotbalového oddílu. V roce 1950 se hrála mistrovská soutěž IV. třídy a vybojován postup do vyšší třídy. Z roku 1951 je pouze uvedeno působení ve vyšší třídě. Další zápis je až z roku 1955, kdy byla zase obnovena činnost oddílu V roce 1959 se hrály pouze přátelské zápasy.
Čerpáno z autentických vzpomínek ing. Stanislava Hrazdíry, na slavnostní schůzi TJ Sokol Březová, v roce 1994.

 

 

 

Kabelová televize - smyčka

http://flashpoint1985.unas.cz/kbtvbrezova.pdf

Kabelová televize - smyčka - obrázková prezentace

Prezentace Kabelové televize - smyčka

 

http://www.farnostslusovice.cz/

Kalendář kulturních akci v roce 2019

K dispozici je ke stažení kalendář Kulturních a společenských akcí v roce 2019

Kalendář akcí na rok 2019

Odpady - Kalendář svozů 2020

Odpady Březová 2020

Odkazy

http://www.masvas.cz/

Mateřská škola Březová
http://www.msbrezova.cz

Malovaná mapa Zlínského kraje

http://www.malovanemapy.cz/mapy/zlinsko-luhacovicko.html

http://www.mikroregion-slusovicko.cz/

http://www.czechpoint.cz/web/index.php

Návštěvnost stránek

192126